Závěr sezony

Konec září a první polovina října je pro většinu závodníků závěrem sezony (čest ledním jachtám a těm, kteří vyrazí do teplejších krajů). Větrné podmínky nám obvykle přejí, horší je to pak s počasím, ale to už tak nějak k jachtingu patří. Bez naší účasti se neobešly dvě mistrovství republiky a další závody celorepublikového či regionálního významu.

V první řadě musím zmínit MČR lodní třídy 420, na kterém se sešlo 16 lodí, přičemž přijely mj. 4 posádky z Maďarska. V této konkurenci se F. Viták s M. Holou (LOKO) umístili na skvělém 2. místě a předjeli i reprezentační posádku třídy 470. V. Cibulka s A. Páleníčkovou (YC Neratovice) skončili na úctyhodném 5. místě. Výsledky.

 

Na českomoravském poháru RS Feva na Máchově jezeře se sjelo 28 posádek. Mezi nimi byl i náš V. Cibulka s J. Hantonem (LOKO) a po pěti rozjížďkách závod dokončili na pěkném 9. místě. Výsledky.

Nové Mlýny také hostily MČR, tentokrát v lodní třídě Fireball a Laser 4.7. Na Fireballu jel s R. Klusáčkovou (LS Brno) D. Dragoun a byli 17. z 28. Na Laseru 4.7 závodila T. Klimešová, která byla 11. z 19. Výsledky FBVýsledky L4.7

Česká republika má svého prvního jistého jachtařského účastníka OH 2020. Je jím surfař Karel Lavický! Více zde.

A nakonec náš (snad) vydařený poslední závod Cena Primátora. Ač předpověď slibovala kromě větru také poměrně dost deště, od jedenácté hodiny nepadla na hladinu rybníka snad ani kapka. Vítr byl intezitou i směrem sice poměrně proměnlivý, ale na to jsme na Boleváku zvyklí. V sobotu se stihlo odjet 5, troufám si říct pěkných, rozjížděk. Několik převrácených lodí v průběhu druhé rozjížďky značilo, že je čas si odpočinout, a tak jsme si po odtažení utopenců jeli dát rizoto a krkovici. Vítr pak mírně zeslábl, ale jen do té míry, že nebylo třeba nikoho lovit z vody. Sobotní večer byl (jako celková účast) pak sice počtem chudší, ale stále stejně veselý. V neděli nám vítr již přiliš nepřál, a protože jsme si nechtěli kazit dobrý dojem ze soboty, brzy jsme závod ukončili. Doufám, že se všem závod líbil a že se nás příště sejde třeba i víc. Mezi třemi Optimisty zvítězil M. Martan (LOKO), ze dvou Fireballů byli ti lepší K. Smetana J. Martan (oba LOKO), druhá byla I. Opletalová. Nejpočetnější lodní třídou byli Finni, z nichž si putovní pohár převzal T. Výška (Prazdroj), který byl pouze o bod před M. Bláhou. Dále pak z našich 6. I. Dragoun a 7. J. Nuc. Nejlepší závodníci si díky záštitě Primátora města Plzně mohli odnést pěkné ceny. Výsledky. Budu rád, když třeba sem do komentářů napíšete, jak jste to viděli vy. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..