Tréninky mládeže

Tréninky mládeže probíhají každou středu od 16:00. Přijďte se podívat nebo zavolejte/napište předsedovi. Příkládáme pár fotek z různých klubových akcí, abyste nás trochu poznali.

Webová stránka Začni s jachtingem

Webová stránka Jachtařská akademie

Pravidla jachtingu (verze 2021)

Nevíte, jak se k nám dostat? Přikládáme mapu níže.

Co znamená jachting v Českých podmínkách

Pokud jste se s jachtingem v ČR dosud nesetkali, pak si pravděpodobně nedokážete příliš představit, co to vlastně je a jak to v našich podmínkách (bez moře) můžeme provozovat. Je to sport, při kterém se snažíme ujet stanovenou dráhu na plachetnici za co nejkratší dobu. V našich podmínkách se provozuje zejména okruhový jachting na malých sportovních plachetnicích. Plachetnice dělíme podle jejich konstrukce na lodní třídy tak, aby všichni závodníci měli stejné podmínky. Těchto lodních tříd je poměrně velké množství a to, kterou si vyberete je jen na vás.  V úvahu je třeba brát váši váhu, obsazení lodní třídy v regionu, ve kterém se chcete pohybovat a mnoho dalších faktorů. Některé z lodních tříd, které se v ČR vyskytují, si můžete prohlédnout například zde. S výběrem Vám jistě rád pomůže někdo z klubu, pokud se za námi rozhodnete přijít podívat. Existují lodní třídy určené výhradně pro mládež (Optimist, RS Feva, Cadet ad.) i pro všechny ostatní věkové kategorie (Fireball, Finn, ad.). Jak to vypadá na mistrovství Evropy RS Feva se můžete podívat v následujícím videu

Jachting je sport na celý život. Nejmladším závodníkům je okolo šesti let a nejstarším i přes osmdesát. Začít je možné opravdu v každém věku.